iPhone’a yeni gelen güç yönetim özelliği ile yapabilecekleriniz

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS için sunduğu iOS 12.1 güncellemesi ile telefonlara yepyeni bir özellik geldi. Güç yönetim özelliği iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ve daha yeni telefonlar için geldi. İşte bu özellik ile yapabilecekleriniz.

Apple’ın bataryası yıpranan telefonları yavaşlattığına dair açıklaması tepki toplamıştı. Apple batarya ile ilgili bilgilere Ayarlar > Pil kısmındaki Pil Sağlığı sayfasında yer vermeye başladı. Apple gelen tepkilerin önüne geçmek için iOS 12.1 ile güç yönetimi özelliğini devreye soktu. Bu özellikle isteyenler telefonları yavaşlatabilecek.

Apple artık telefonu yavaşlatıp yavaşlatmama seçeneğini kullanıcının tercihine bırakıyor. Bataryası yıpranan iPhone sahipleri isterse telefonu yüksek hızda kullanmaya devam edebilecek.

Eğer düşük performansı seçerseniz telefonunuzda, uygulamaların başlaması için geçen sürenin uzaması, kaydırma sırasında kare hızının düşmesi, arka aydınlatmanın azaltılması (Denetim Merkezi’nde geçersiz kılınabilir), hoparlör ses yüksekliğinin -3 dB’ye kadar düşmesi, bazı uygulamalarda kare hızının aşamalı olarak azalması, en alışılmadık durumlarda kamera flaşı etkisizleştirilir ve bu, kamera ara biriminde görülebilir, arka planda yenilenen uygulamalar, başlatıldıktan sonra yeniden yükleme gerektirebilir.

Yorumları Göster