Apple’dan iPad Pro, Pencil 2, MacBook Air ve Mac Mini

Apple’ın 30 Ekim’de New York’ta düzenlediği etkinlikte yeni model cihazları tanıtıldı. Etkinlikte lansmanı yapılan cihazlar arasında iPad Pro, Pencil 2, MacBook Air ve Mac Mini yer aldı. Etkinlik ile beraber iOS 12.1 güncellemesi kullanıma sunuldu.

Apple iPad Pro özellikleri ve fiyatı

Tasarımı komple yeniden inşa edilen iPad Pro Touch ID yerine Face ID ile gelecek. Liquid Retina teknolojisine sahip olan iPad Pro 5.8 mm’lik kalınlığı ile oldukça ince bir deneyim sunacak. iPad Pro ile USB-C girişi ile gelecek.

ipad - pro

A12 Bionic işlemcisinin X sürümü kullanılan cihaz gün boyu pil ömrü sunarken, Gigabit seviyesinde LTE desteği, Bluetooth 5.0, eSIM desteği, dört hoparlör, woofer ve tweeter gibi donanımlarla geliyor.

ipad - pro-2

iPad Pro’nun 11 inç versiyonu için başlangıç fiyatı 5,899 TL, 12.9 inçlik modelin fiyatı 7,399 TL olarak Türkiye’de satışa sunulacak.

Apple Pencil 2 özellikleri ve fiyatı

iPad Pro ile beraber tanıtılan Apple Pencil 2 ise farklı tasarımı ve yeniden düzenlenen şarj sistemi ile dikkat çekiyor. Pencil 2 Türkiye satış fiyatı 929 TL olarak açıklandı. Tabletin üst kenarına bir manyetik klips ile monte edilebilen Pencil 2 kablosuz olarak şarj edilebilecek ve tabletle otomatik olarak senkronize olacak. Hareket algılama özelliği de olan Pencil 2 kullanıcı tercihlerine göre özelleştirilebilecek.

ipad-pro-2018-pencil

Apple MacBook Air özellikleri ve fiyatı

Etkinlikte tanıtılan bir diğer PC ise Macbook Air oldu. 2500×1600 çözünürlük ve 4 milyon piksel ekrana sahip cihaz FaceTime HD kamera, Touch ID özelliği için parmak izi okuyucu, Force Track Pad ile gelen model Siri desteği ve Apple T2 güvenlik sistemi de ev sahipliği yapıyor.

macbook-a2

MacBook Air modelinin 8 GB RAM, 1.6 GHz – 3.5 GHz Core i5 işlemci ve 128 GB SSD ile donatılan versiyonu, ABD’de 1199 dolar fiyat etiketi raflardaki yerini alacak.

Apple Mac Mini özellikleri ve fiyatı

Etkinlikte tanıtılan bir diğer cihaz ise Apple Mac Mini oldu. 64 GB’a kadar arttırılabilir RAM kapasitesine sahip olan cihaz önceki versiyonundan 5 kat hızlı. 2TB’a kadar artırılabilen SSD depolama seçeneği ile satışa sunulacak olan PC 799 dolar başlangıç fiyat etiketiyle 7 Kasım’dan itibaren raflardaki yerini alacak.

yeni-apple-mac-mini-ozellikleri-ve-fiyati

Mac Mini’nin Türkiye satış fiyatı ise, 3.6 GHz 4 Çekirdekli Core i3 işlemcili ve 128 GB Depolama kapasiteli giriş seviyesindeki modeli, 5999 TL, 3.0 GHz 6 Çekirdekli Core i5 işlemcili ve 256 GB depolama kapasiteli model ise 8399 TL fiyat etiketine sahip olarak satışa sunulacak.

Yorumları Göster