Netflix’ten Fatih Sultan Mehmet dizisi

Kısa bir süre önce Türkiye’de yayına başlayan ABD’li Netflix firması yerli dizi projelerine hazırlanıyor. Repertuvarında çok sayıda yabancı dizi olan ve yerli yapımları da içine almaya başlayan Netflix kendi yerli dizilerini hazırlıyor.

“Hakan: Muhafız” adlı yapımı hazırlamaya devam eden Netflix’in yeni projesi Osmanlı Devleti ve Fatih Sultan Mehmet olacak. Dizide Fatih Sultan Mehmet biyografisine odaklanılacak.

Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor) konusu

Yerelleştirilmiş yayıncılık yapmaya odaklanan Netflix Türkiye’deki potansiyelini arttırmanın peşinde. Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor) adıyla çıkacak olan dizide 13 yaşında sultan olan II: Mehmet’in yükselişi o dönem ki adıyla Konstantinapolis olan İstanbul’u almasını ve 15. yüzyıldaki Osmanlı yükselişi konu edilecek.

Dizinin yönetmenleri Sarah Wetherbee, Kelly McPherson ve Emre Şahin olurken yapımcı firma ise Karga Seven Pictures olacak. Projede STX Entertainment ve Red Arrow Studios da katkıda bulunacak. Dizi Netflix’in uluslararası yayınlarında da yer alacak. Dizinin 6 bölüm olması planlanıyor.

Yorumları Göster