‘Love, Simon’ filmi hakkında tüm bilgiler ve önemi

Yakın zamanda yayınlanan ‘Love, Simon’ filmi sadece LGBTQ+ açısından tarih yazmıyor; romantik komedi türünü daha önce görülmemiş yollarla yükseltiyor.

Şimdiye kadar oldukça fazla övgü ile karşılandı. Mashable’da filmin geniş kapsamlı bir incelemesinde şu ifadeler yer aldı:

[Love, Simon], eşcinsel bir genç olmanın ne anlama geldiği konusunda yürek burkucu, empatiyi genişleten bir bakış ve lisede gezinmenin garip, karmakarışık girişimleri hakkında evrensel bir hikaye ve bu kendi başına çok eğlendirici bir komedi.

Love Simon gif

İnternetin her tarafındaki seslerden anlaşılan, ‘Love, Simon’ sadece bir sinema başarısı değil, büyük bir sıçrama.

Neden bu kadar önemli? Birincisi, muhtemelen içine kapanık hayatları kurtarmak için güçlü bir romantik komedi.

Veriler, LQBTQ + gençlerin, intihar veya intihar düşünceleri girişimi için daha yüksek bir risk altında olduğunu göstermektedir. CNN’in yakın tarihli bir raporunda, 2015 yılında ABD’de yapılan bir araştırmasında, “gay, lezbiyen ya da biseksüel ya da sorgulayıcı” olarak tanımlanan lise öğrencilerinin yüzde 40’ının “ciddi olarak” intihar ettiği düşünüldü. (Bu sayıların transseksüel gençler içermediğini belirtmek önemlidir.)

Love simon gif

Çok sayıda kar amacı gütmeyen kuruluş, kendini LGBTQ olarak tanımlayan herkese ve özellikle de gençlere, bu çok yaygın duyarlılıkla mücadele etmek için gereken destek sistemini sağlamak için çok çalışmışlardır. Ancak, gay lise deneyimlerinin ve zorlukların yanı sıra, zorluklara hitap eden bir Hollywood filmi, insanlara daha büyük ölçekte ulaşma potansiyeline sahiptir.

‘Love, Simon’ fragman

Yorumları Göster