Netflix’te bir oturuşta tüm bölümleri bitirilen ilk 10 dizi

Yeni veriler, birçok Netflix kullanıcısının, aynı 10 diziyi bir oturuşta bitirdiğini gösterdi.

Özellikle kış aylarında, hafta sonları kendimizi yataktan zor kurtarıyoruz ve soğuk günlerde dizi maratonları yapıyoruz. Tüm bölümlerini bir anda izlediğiniz ilk diziyi hatırlıyor musunuz?

Netflix, kullanıcıların Netflix’te bir dizinin tüm bölümlerini kısa sürede izleme eylemlerini inceledi ve bir diziye bu amaçla başlarken nelere dikkat ettiklerini gösteren bulgularını yayınladı. Bulguları standartlaştırmak için, veriyi “başlangıçtan itibaren bir hafta içinde bir dizinin en az bir sezonunu tamamlamış olarak” tanımladılar.

Elde edilen bulgulara göre, yeni üyelerin ilk maratonlarına başlaması sadece 12 gün sürüyor ve bu kullanıcıların çoğu sadece üç gün içinde bir sezonu bitiriyor. Verilere göre, kullanıcıların %90’ından fazlası, üye oldukları yıl içinde bir diziyi mutlaka bu şekilde izliyor.

Araştırmaya göre bir oturuşta bitirilen ilk 10 dizi

  1. Orange Is the New Black
  2. Breaking Bad
  3. The Walking Dead
  4. Stranger Things
  5. House of Cards
  6. Sons of Anarchy
  7. Fuller House
  8. American Horror Story
  9. Family Guy
  10. Grey’s Anatomy 

Eğer Netflix üyesiyseniz ve bir anda tamamladığınız ilk diziyi hatırlamıyorsanız, Netflix’de bu şekilde izlediğiniz ilk dizi tespit etmek için hesap bölümünden geçmiş aktivitiler kısmına göz atabilirsiniz.

Yorumları Göster