Gençler için 9 bağımsız film önerisi

Eğer gençsen, muhtemelen kendinle ilişkilendirebileceğin ve kişisel olarak bir nüans alacağın filmlerin tadını çıkarırsın.

Özellikle bağımsız filmlerinin genç kitlelerle en iyi şekilde bağlantı kurduğunu düşünüyorum, ancak maalesef ana akım filmler kadar popüler değiller.

İşte gençlere hitap eden 9 bağımsız film:

9. Prom

Prom 2011

(Prom 2011)

Bu filmi anımsarsanız, gerçek bir Disney hayranısınız demektir. Bu, çok vızıldamadığı için bağımsız film olarak sayılır. Film, lisede son anlarını yaşayan bir grup gencin balo döneminde geçiyor. Oldukça sevimli bir film ve kesinlikle lise son sınıf arkadaşlarınızla bol keyif alacaksınız.

8. The KIngs of Summer

The Kings of Summer

(The Kings of Summer)

Sanırım bu hepimizin anlayabileceği bir film. Ailesi can sıkıcı olduğu için evden kaçan bir grup çocuk etrafında geçiyor. Ormanda bir ev inşa ediyorlar ve orada kendi kuralları altında kendi başlarına yaşamaya çalışıyorlar. Sevimli ve cana yakın bir film!

7. LaggIes

Laggies 2014

(Laggies 2014)

Pekala, bu diğerlerinden biraz farklı. 10 yıl sonra lise toplantısına giden ve hayatının büyük bir kısmının değişmediğini fark eden 28 yaşındaki bir kadınla ilgili. Ve sonra erkek arkadaşı evlilik teklif etti ve o kafayı sıyırdı. Evlilik teklifi sonrası kaçar ve bir grup gençle tanışıp ve kendini bulmaya çalışırken yaşadığı yerden uzakta kalır. Bu gerçekten inanılmaz bir film, favorilerimden biri.

6. Lady BIrd

Lady Bird 2017

(Lady Bird 2017)

Timotee Chalamet nedeniyle bu filmi hepinizin bildiğinden eminim. Ama bu film, 2000’lerin başında kendini keşfeden normal bir genç kızla ilgili. Dürüst olmak gerekirse tam da bir genç kıza göre bir film!

5. The DIary of a Teenage GIrl

The Diary of Teenage Girl 2015

(The Diary of Teenage Girl 2015)

Bu, diğer filmlerle bağlantılı değil, ama on beş yaşındaki bir kızın cinselliğini keşfeden iniş çıkışlarından bahsediyor. 70’lerde geçiyor ve annelerinin erkek arkadaşıyla bir ilişkisi var. Biraz havalı saykodelik yönü var, kesinlikle izlemeye değer. Bu yaşı biraz daha büyük gençler için.

4. Saksı Olmanın Faydaları

Saksı Olmanın Faydaları

(Saksı Olmanın Faydaları)

Herkesin bu filmi gördüğüne eminim, bu yüzden bir açıklama bile eklememe gerek yok sanırım? Bu film seni ağlatacak, güldürecek ve sadece ruhunu parçalayacak. Çok duygusal ve güzel. İzlemediysen, mutlaka izlemelisin.

3. The Art of GettIng By

The Art of Getting By 2011

(The Art of Getting By 2011)

Bu film sevimli bir aşk hikayesi. Hayattan memnun olmayan ve çizmek ve çizmeyi tercih eden George adında bir sanat lisesi son sınıf öğrencisi hakkında. Sonra Sally adında bir kıza aşık olur ama Dustin adındaki eski bir sanatçı işleri karmaşıklaştırır. Güzel film! Kesinlikle izlemeye değer!

2. The Way Way Back

The Way Way Back 2013

(The Way Way Back 2013)

Dürüstçe söylemek gerekirse en sevdiğim film. Yaz tatilini küfürbaz üvey baba ve onun itaatkar annesiyle geçirmesi gereken Duncan adında bir çocuk hakkında. Duncan, su parkında bir iş bularak ve onu gerçekten önemseyen arkadaşlar edinerek bir kaçış bulur. Komik ve yürekten, olgunluğa adım atan gençlik filmleri türünde bildiğim en iyi filmlerden biri!

1. The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen 2016

(The Edge of Seventeen 2016)

Bu film, kardeşi en iyi arkadaşıyla çıkmaya başladığında ve her şey dağılınca hayattı ters-düz olan, garip, on yedi yaşında bir kızla ilgili. Gerçekten en sevdiğim filmlerden biri ve çok komik, kontrol etmelisin!


Umarım listenin tadını çıkarırsın! Bu harika filmleri izleyerek eğlenin! :)

Yorumları Göster