Yeni Pokémon Go, Jurassic World Alive AR oyunu duyuruldu

Pokémon Go’nun kontrolden çıkan başarısı, “X şeyi al ve Pokémon Go gibi yap” tarzı gittikçe daha popüler hale geliyor. Çok sayıda benzer oyun var, Ghostbusters AR oyunu yapım aşamasında ve hatta Pokémon Go yapımcıları da birçok benzer malzemenin kullanıldığı Harry Potter AR oyunu üzerinde çalışıyor.

Universal, Jurassic World mobil oyununun arkasındaki stüdyo olan Ludia Inc. ile Jurassic World Alive’i yaratmak için bir ortaklık yaptıklarını açıkladı.

Jurassic World Alive, bu baharda iOS ve Android için kullanıma hazır hale geliyor (şu anda önkayıtlar açıldı bile) ve oyun Pokémon Go’ya çok benziyor. Oyun, dünyayı keşfederek “gerçek dünya” da dinozorları bulup keşfetmenize olanak tanımak için konum temelli. Küçük prehistorik dinozorlar, etrafınızdaki oyun haritasınızda beliriyor, tıpkı Pokémon gibi, ve hatta belirli gerçek dünya alanlarına özgü bazı şeyler var… Biliyorsunuz, tıpkı Pokémon gibi.

En büyük fark, dinozorları keşfetmek için fiziksel olarak dolaşmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine yakındaki DNA’yı toplamak için bir drone uçurabilir ve sonra o dinozorun DNA’sını kullanarak melez yaratıklar yaratmak için kilidini açabilirsiniz. En son Jurassic World filmini gördüyseniz, bunun neden bu kadar kötü bir fikir olduğunu anlayabilirsiniz.

jurassic-world-alive-screenshot-1

jurassic-world-alive-screenshot-2

Ardından eğlence başlar, nihayet dinazorlarınızın diğer oyuncuların dinozorlarıyla dönüşebilecekleri ve muhtemelen Pokémon’a benzeyeceği maçlara başlayabilirsiniz.

Universal, piyasaya sürülene kadar yaklaşık 100 dinozor bulmayı hedefliyor ancak yaklaşan film bültenleri ve kilidini açacak özel melezlerle bağlantı kurmak için düzenli güncellemeler planlıyorlar.

Google’ın Pixel telefonlarındaki AR Stickers’la oynayan herkes, dünyaya devasa şeyler bırakmanın ne kadar heyecan verici olduğunu bilir. Bu nedenle, tek başına geliştirilen yenilik, Jurassic World Alive’in bu baharda yayınladığında hızlı bir hafta sonu indirmesi yapmasına neden olacaktır.

Yorumları Göster